Ankara Simultane / Ardıl & Noter Onaylı Yeminli Tercüme

Teknik Tercüme

Sözen Tercüme Bürosunun Uzman İngilizce-Türkçe Teknik Tercüme Hizmetleriyle Tanışın

teknik tercüme

Teknik ve mühendislik tercüme, teknik dokümanların ve mühendislik belgelerinin, bir dilden diğerine çevrilmesidir. Bu tür tercümeler, mühendislik, endüstri, inşaat, imalat, enerji ve benzeri sektörlerde sıkça kullanılır. 

Teknik ve mühendislik tercümeleri, özellikle spesifik terminolojilerin kullanıldığı ve doğru anlaşılması gereken teknik metinlerde, doğruluk ve hassasiyet açısından son derece önemlidir. Bu nedenle, teknik ve mühendislik tercüme yapan çevirmenler, teknik terminolojiye hakim olmalı, kaynak metni anlamalı ve hedef dile doğru şekilde aktarabilmelidir.

Teknik ve mühendislik tercümeleri, birçok farklı alanı kapsar, örneğin: makineler ve ekipmanlar, otomotiv endüstrisi, elektrik ve elektronik, bilgisayar ve yazılım, inşaat, telekomünikasyon, havacılık ve savunma sanayi gibi birçok sektörde yaygın olarak kullanılır.

Doğru ve kaliteli teknik ve mühendislik tercümeleri, uluslararası işbirliği yürüten firmalar, endüstriyel üreticiler, tedarikçiler ve müşteriler için oldukça önemlidir. Ayrıca, teknik ve mühendislik tercümeleri, yerel yasalara, yönetmeliklere ve standartlara uygun olmalıdır.

HEPP projeleri, atıksu arıtma tesisleri, Avrupa Birliği teknik projeleri, otomotiv endüstrisinde uzmanlaşmış bulunmaktayız.

İngilizce-Türkçe, Fransızca-Türkçe, İtalyanca-Türkçe, İspanyonca – Türkçe, Rusça- Türkçe, Ukraynaca – Türkçe, Almanca – Türkçe dil kombinasyonlanlarında bizlerden hizmet alabilirsiniz.

Arama ekranı