Ankara Simultane / Ardıl & Noter Onaylı Yeminli Tercüme

İşiniz Konuşsun.

Başlıksız-2_Çalışma Yüzeyi 1-01
simultane tercüme

Sözen Tercüme Kurucusu Ahsen Sözen Kimdir?

Erken yaşlardan itibaren İngilizce’ye olan derin ilgisi ve tutkusu onu farklı kıldı. Ortaokul öğretmenleri tarafından keşfedilen doğuştan gelen dil yeteneğiyle, saygın bir çevirmen ve tercüman olacağı bir yola çıktı. Lise Hazırlık sınıfı yıllarından itibaren disiplinli çalışma ve sayısız okuma ile desteklenen İngilizce dil öğrenimine olan yatkınlığı, gelecekteki yazılı ve sözlü tercüman olarak mesleki kariyeri için sağlam bir temel oluşturdu.

2002’de, akademik mükemmelliği ülke çapında düzenlenen yabancı dil sınavında 19. olarak sıralanarak ulusal olarak tanındı. Bu dikkate değer başarı, Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden birinin kapılarını kendisine açtı. Dil tutkusunu ve eğitimini ilerletmek için İstanbul’a taşındı ve Boğaziçi Üniversitesi’nin İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümü’ne kaydoldu. 2007’de mezun olmasının ardından, çeviri endüstrisindeki profesyonel yolculuğuna İstanbul’da bir yerelleştirme firmasında başladı.

Profesyonel alana adım attığı günden beri, bilgi teknolojileri, hukuk ve tıp alanlarında uzmanlaşarak geniş bir deneyim birikimi sağladı. Kariyeri, 2009’da simultane ve ardıl tercüme konusundaki uzmanlığını genişlettiğinde önemli bir sıçrama yaptı. Bugüne kadar 1000 günü aşkın simultane tercüme işini başarıyla tamamladı ve 40 milyon karakterden fazla yazılı çeviri teslim etti.

On üç yıl boyunca, sadece bireysel olarak değil, aynı zamanda güvenilir çevirmenler ve tercümanlar ekibi de oluşturarak büyük ölçekli projeler için daha hızlı ve daha etkili çözümler sunabilmiştir, müşteri memnuniyetini sağlamıştır. Mesleğine olan bağlılığı, detaylara dikkatli, tutarlı terim kullanımı, araştırmacı ruhu ve mükemmeliyetçiliği gibi temel değerler ve varlıklar aracılığıyla açıktır. Yazılı çevirilerde zamanında teslimat ve tercüme görevlerinde dakiklik konusunda müşterilerle etkili iş birliğine büyük değer verir, her zaman etkinlik yerine en az 30 dakika öncesinden varır.

Bilgisayar destekli çeviri araçlarına, örneğin MemoQ ve SDL Trados’a olan hakimiyeti, işinde teknolojiyi kullanma konusundaki uyum yeteneğini ve taahhüdünü daha da gösterir. Ayrıca, Türkiye Konferans Tercümanları Derneği (TKTD) tarafından belirlenen çalışma koşullarına uyması, alanındaki yüksek standartları koruma konusundaki profesyonelliğini ve adanmışlığını vurgular.

Kariyeri boyunca, hukuk, tıp
ve Sağlık, Mülteciler,
Kadınlar ve İnsan Hakları dahil Sosyal Dahil Etme Politikaları, İnşaat
ve Mühendislik, Madencilik
Endüstrisi, Enerji
ve Güç Santralleri, Çevre
Politikaları, Halk
Sağlığı, Fikri
Mülkiyet Hakları ve İş Dünyası, Savunma
Teknolojisi, Hükümet
ve Politika konularında uzmanlaşmıştır. Onun öyküsü, gençlikten itibaren sergilenen azmin, sürekli öğrenme isteğinin ve belirlenen alanda ulaşılmak istenen üstün başarının ne denli güçlü olduğunu gözler önüne serer.

Yeminli Tercüme

Noter Onaylı Tercüme

Simultane & Ardıl Tercüme

Konferans Tercümanlığı & Ekipmanlar

Sözen Tercüme – Çeviri Bürosu

Dünya standartlarında tercüme & çeviri hizmetlerimizle markanıza değer katıyoruz.

Fiyat Avantajı

Kelime başına şeffaf fiyatlandırmamız piyasadaki ücretlendirmeden daha uygundur, böylece yeni pazarlarda rekabetçi fiyatlarla iş yapabilirsiniz.

Uzman Kadro

Tam zamanlı çalışan sertifikalı çevirmenlerimizle, hacim ne olursa olsun içerik ihtiyaçlarınıza rahatça ayak uydurabiliriz ve zamanında yetiştirebiliriz.

Hızlı Çeviri

Dosyalarınızı bize gönderin ve tamamen aynı formatta, söz verdiğimiz saatte geri alın. Sözen Tercüme, çabukluk ve kaliteyi birleştirebilmiş bir firmadır.

Arama ekranı

Get an Instant Quote